WordCamp 2011

12 grudnia 2012, Autor: Maya

9 i 10 grudnia 2011 wzięliśmy udział w cyklu wykładów dotyczących projektowania, zarządzania oraz rozwijania serwisu opartego na WordPressie. Polscy guru WordPressa przygotowali świetne prezentacje i interesujące case studies.

Przedsięwzięcie zorganizował Paweł Ludwiczak. Na miejsce imprezy wybrano Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Klimatyczna sala wykładowa bez problemu pomieściła sporą ilość uczestników.

Organizatorzy zadbali nie tylko o merytorykę wykładów, ale również o atmosferę i… brzuchy uczestników. Dla wszystkich dostępna była kawa, herbata oraz ciastka, w drugim dniu również RedBulle. Konferencja trwała dość długo zatem zorganizowano  również pizzę.

Wykłady dotyczyły różnych aspektów konfiguracji, tworzenia pluginów i wykorzystania WordPressa.

Dla nas jako zespołu SEO jedną z najważniejszych informacji było to jak ważna jest informacja w internecie, jak optymalizować i pozycjonować WordPressa. Chociaż znamy techniki optymalizacji i pozycjonowania WordPressa miło było posłuchać wykładu podsumowującego naszą wiedzę oraz przedyskutować temat z Prelegentką tegoż tematu Magdaleną Bród.

Jedne z bardziej interesujących wykładów prowadził Robert Mikołajuk, który opowiadał o tworzeniu wtyczek do WordPressa oraz  Paweł Pela, który opowiadał o swojej pracy jako freelancer i zachęcał do korzystania z WordPressa na tym gruncie.

Na koniec wystąpił Kuba Niewiarowski, znany jako marsjaninzmarsa, który omówił temat “WordPress a urządzenia mobilne oraz skalowalne layouty CSS”.

Podsumowując, wykłady były niezwykle ciekawe, część wiedzy została odświeżona i podsumowana, o drugiej części można  było podyskutować z naprawdę interesującymi ludźmi, dla których WordPress to chleb powszedni.

Do następnego WordCampa 😉